First Warsaw Golf. Informacje o turnieju Polish Masters i lista uczestników

First Warsaw Golf. Informacje o turnieju Polish Masters i lista uczestników

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > First Warsaw Golf. Informacje o turnieju Polish Masters i lista uczestników

First Warsaw Golf. Informacje o turnieju Polish Masters i lista uczestników

To przedostatni turniej eliminacyjny Polish Masters w tym sezonie. Startujemy w sobotę 22 sierpnia. Sprawdźcie listę uczestników oraz najważniejsze informacje o turnieju w Rajszewie.

 • Starty i czas gry

Z tee 1 i tee 10 od godziny 09:00 (Tee Time zostaną ogłoszone 21.08 około godz. 16:00) Tee time będą wysyłane mailem oraz opublikowane na stronie www.polishmasters.pl

 • Planowany czas gry: 5h
 • Limity:

Maksymalna liczba uczestników: 100 osób,

Minimalny wiek: 24 lata,

Maksymalny HCP gry = 36, zawodnicy z HCP wyższym grają z HCP gry =36,

Aby wziąć udział w turnieju, wymagany jest aktywny HCP. Osoby nie posiadającego aktywnego HCP grają z HCP = 0. W wypadku gdy gracz prowadzi HCP w związku innym niż PZG konieczne jest przesłanie lub okazanie na turnieju aktualnego potwierdzenia HCP.

 • Starty z tee:
  kobiety: czerwone
  mężczyźni: żółte
 • Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna (z której można zakwalifikować się do finału) prowadzona jest w formacie strokeplay netto na 18. dołkach w następujących kategoriach handicapowych:
[0-10]
[10,1-15]
[15,1-20]
[20,1-25]
[25,1-36]

MAXIMUM SCORE

Maximum Score – format stroke play, w którym wynik brutto gracza został ograniczony do maksymalnej liczby uderzeń na dołku do par +5, tj. na dołku par 3 do 8; par 4 do 9 i par 5 do 10. W przypadku osiągnięcia takiego wyniku gracz jest zobowiązany do podniesienia piłki i zapisania wyniku MAXIMUM SCORE lub zostawienia pustego miejsca.

 • Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID 19 dla Waszego bezpieczeństwa prosimy o zachowanie społecznego dystansu oraz przestrzeganie zasad związanych z uprawieniem gry w golfa w tym szczególnym czasie, które opisane będą w regułach lokalnych.
 • Dokumenty turniejowe online
  Reguły lokalne, pin position oraz pace of play (czyli popularna czasówka) b
  ędą do pobrania także na stronie www.polishmasters.pl w aktualności dotyczącej danego turnieju. Powyższe dokumenty dostępne będą także w formie papierowej na startach jednak ze względu na bezpieczeństwo udostępniliśmy je również online.

Komitet turniejowy dopuszcza używanie telefonów komórkowych w celu sprawdzania reguł lokalnych, pin position oraz pace of play czy zapisywania wyników jak i kontaktu z sędzią.

 • Zapisywanie wyników

Gracze samodzielnie zapisują swoje wyniki na dołkach na swojej karcie wyników oraz wyniki osoby, którą markują. Gracz po rundzie potwierdza (wystarczy ustnie) wyniki współgraczy podczas zdawania score cardy i przekazania wyników ustnie komitetowi turniejowemu.

 • Flagi

Podczas rundy golfowej w dołkach umieszczone są flagi. W żadnym momencie nie jest zalecane wyjmowanie flagi z dołka.

 • Nagrody

Nagrodami rzeczowymi uhonorowane zostaną 3 najlepsze wyniki netto w każdej z pięciu grup HCP oraz zwycięzcy dołków konkursowych.

W tym roku aż 5 zwycięzców każdej z kategorii HCP w klasyfikacji generalnej netto otrzyma prawo startu w turnieju finałowym. Automatyczna kwalifikację do finału mają również osoby, które uzyskały rezultat równy z wynikami zwycięskimi w swojej grupie HCP. Jeśli wśród zwycięzców znajduje się osoba, która już wcześniej zapewniła sobie prawo startu w finale, prawo startu przechodzi na kolejną osobę.
Dodatkowo na polu przeprowadzone zostaną konkursy: Longest Drive i Nearest to the Pin.

Finał turnieju Polish Masters odbędzie się w dniach 25-27 września na dwóch podwarszawskich polach: First Warsaw Golf&CC oraz Sobienie Królewskie Golf&CC. Po dwóch dniach nastąpi cut, a ostatnia runda będzie miała miejsce na First Warsaw Golf&CC.

 • Regulamin turnieju znajduje się w zakładce Regulamin.

 • Harmonogram zawodów:

07:30 – 10:30 Rejestracja zawodników

09:00 – 11:00 Starty turnieju Polish Masters

13:30 – 16:30 Catering w domku klubowym

16:30    Zakończenie turnieju i ceremonia wręczenia nagród

 • Kontakty:
  Dyrektor turnieju:
  Anna Maliszewska, tel. 510 066 459.
  Sędzia turnieju: Krzysztof Pulsakowski, tel. 509 725 801.

Lista uczestników znajduje się w pliku PDF pod tym linkiem >>

Autor:

PM