Inauguracja sezonu Polish Masters 2023 za nami – Sobienie Królewskie [RELACJA]

Inauguracja sezonu Polish Masters 2023 za nami – Sobienie Królewskie [RELACJA]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Bez kategorii > Edycja 2023 > Inauguracja sezonu Polish Masters 2023 za nami – Sobienie Królewskie [RELACJA]

Inauguracja sezonu Polish Masters 2023 za nami – Sobienie Królewskie [RELACJA]

https://polishmasters.pl/inauguracja-sezonu-polish-masters-2023-za-nami/

To było wymarzone rozpoczęcie nowego sezonu na Sobieniach Królewskich. Mastersom, którzy zainaugurowali w sobotę tegoroczne rozgrywki Polish Masters, towarzyszyło na polu dużo słońca oraz jeszcze więcej uśmiechu.

Z rozmów z uczestnikami wynikało, że dla większości z nich jest to pierwszy turniej w tym roku. „Głód” golfa widoczny był zarówno w radosnej atmosferze pełnej pierwszych spotkań po zimowej przerwie, jak i frekwencji – w turnieju udział wzięło 110 osób.

Turniej trafił również na doskonałe „okienko” pogodowe. Nad głowami świeciło pełne słońce, a pomimo obaw o zapowiadane wcześniej silne podmuchy wiatru, jego prędkość nie przekraczała 15 km/h. Natomiast niemalże od razu po ceremonii rozdania nagród nad domkiem klubowym zebrały się ciemne, deszczowe chmury.

Przypominamy, że w fazie eliminacyjnej zawodnicy rywalizują o awans do wrocławskiego turnieju finałowego. Awansem premiowanych jest pierwszych sześciu graczy w każdej kategorii handicapowej. Nagrodą główną dla zwycięzców wrześniowego finału jest wyjazd na zagraniczny turniej golfowy na Cyprze!

Poza tym, uczestnicy rywalizowali także na dołkach konkursowych, których zwycięzcami zostali:

 • Audi City Warszawa Nearest To the Pin: Michał Poniż, z wynikiem 385 cm
 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Pań: Rhea Wiatr, z wynikiem 554 cm
 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Panów: Maciej Paprocki, z wynikiem 428 cm
 • DeSabor Longest Drive: Agata Bill

Dodatkową kategorią jest w tym roku także Najlepsze Kobieta Netto, której sponsorem jest marka Dr Irena Eris. Jej laureatką została Bogusława Czarnowska z wynikiem 70 uderzeń.

Większość zawodników musiała dobrze przepracować zimę, ponieważ dłuższa przerwa nie przeszkodziła im w uzyskiwaniu wyśmienitych wyników. W każdej grupie handicapowej zwycięzca uzyskał wynik równy lub niższy 70-ciu uderzeń netto. Wysoka forma widoczna była także w bardzo dobrym tempie gry wszystkich golfistów.

Wśród golfistów o najniższym HCP z wynikiem 67 uderzeń netto zwyciężył Mariusz Czerkawski, jednak walka o podium trwała do samego końca. Ostatecznie jego skład uzupełnili Jan Więcławski oraz Jarosław Klicki.

Bardzo ciekawie wyglądała walka w grupie 10,1-15, w której o drugim miejscu musiał decydować countback. Ostatecznie statuetkę za drugie miejsce zdobył Marcin Benbenek, który wyprzedził w ten sposób Jarosława Krawczaka.

Najbardziej wyrównaną okazała się być grupa 15,1-20. Pomiędzy zwycięzcą – Łukaszem Wargalą, a jedenastym Waldemarem Radomskim było jedynie 9 uderzeń różnicy. Walka o miejsce w pierwszej szóstce była więc bardzo ciekawa.

Równie pasjonująco prezentowała się rywalizacja o podium w grupie handicapowej 20,1-25. Z zaledwie jednym uderzeniem przewagi nad Janem Prejsnar oraz Kariną Minich zwyciężył reprezentant Śląskiego Klubu Golfowego – Antoni Grabka.

Złudzeń rywalom w kategorii 25,1-36 nie pozostawił natomiast Marek Pazdrak, który zawody ukończył z niesamowitym wynikiem 56 uderzeń netto i przewagą aż 14 uderzeń nad drugą Bogusławą Czarnowską.

Ostatecznie miejsca na podium zajęli:

Trzecie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 74 uderzeń netto zajął Sebastian Kośmiński
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 71 uderzeń netto zajęła Karina Minich
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 71 uderzeń zajął Piotr Pilarski
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 70 uderzeń zajął Jarosław Krawczak
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 71 uderzeń zajął Jarosław Klicki

Drugie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 70 uderzeń netto zajęła Bogusława Czarnowska
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 71 uderzeń zajął Jan Prejsnar
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 70 uderzeń zajął Tomasz Rek
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 70 uderzeń zajął Marcin Benbenek
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 70 uderzeń zajął Jan Więcławski

Pierwsze miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 56 uderzeń netto zajął Marek Pazdrak
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 70 uderzeń zajął Antoni Grabka
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 68 uderzeń zajął Łukasz Wargala
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 68 uderzeń zajął Patryk Niebrzydowski
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 67 uderzeń zajął Mariusz Czerkawski

Pełne wyniki dostępne są >>>TUTAJ<<<. Gratulujemy!

Chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom za zaangażowanie w Polish Masters. To dzięki nim udaje nam się organizować najgłośniejszy turniej golfa dla amatorów w Polsce.

Nowym partnerem motoryzacyjnym cyklu jest Porsche Inter Auto Polska. Dzięki temu na turnieju w Sobieniach Królewskich mogliście zobaczyć oraz przetestować najnowsze modele samochodów marki Audi, które przygotował dla Was salon Audi City Warszawa.

Już czwarty rok z rzędu partnerem turnieju jest BNP Paribas Wealth Managment. W tym roku do partnerów dołączyła również manufaktura zegarmistrzowska Tag Heuer.

Dziękujemy także pozostałym sponsorom: markom Dr Irena Eris, GolfTeam, Borjomi, DeSabor oraz Delikatesy DeSabor, Travel and Action, Golf-Booking.com. Medialnie wspiera nas największy magazyn golfowy w kraju Golf&Roll.

Wszystkim Mastersom dziękujemy za udział w turnieju. Już teraz zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się na polu Śląskiego Klubu Golfowego w Siemianowicach Śląskich. Link do zapisów: https://www.golf-booking.com/zapisy/polish-masters-2023

Do zobaczenia na polu!

Autor:

Polish Masters