Kalinowe Pola wyłoniły kolejnych finalistów – Relacja z trzeciej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

Kalinowe Pola wyłoniły kolejnych finalistów – Relacja z trzeciej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Kalinowe Pola wyłoniły kolejnych finalistów – Relacja z trzeciej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

Kalinowe Pola wyłoniły kolejnych finalistów – Relacja z trzeciej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

https://polishmasters.pl/kalinowe-pola-wylonily-kolejnych-finalistow-relacja-z-trzeciej-rundy-eliminacyjnej-polish-masters-2024/

Mastersi zagrali w tym sezonie już po raz trzeci – tym raz cykl skierował się na zachód Polski, a gospodarzem eliminacji były Kalinowe Pola. Choć dzień przed zawodami aura nie napawała optymizmem, nie przestraszyło to aż 94 zawodników, którzy pojawili się na starcie sobotnich rozgrywek.

Ostatecznie deszcz towarzyszył zawodnikom jedynie do godziny 11, kiedy to spod chmur zaczęło przebijać się słońce. Nieco uspokoił się także wiatr, który początkowo utrudniał grę golfistom. Od tej pory uczestnicy mogli skupić się wyłącznie na rywalizacji pomiędzy sobą.

Przypominamy, że w fazie eliminacyjnej zawodnicy rywalizują o awans do wrocławskiego turnieju finałowego. Awansem premiowanych jest pierwszych sześciu graczy w każdej kategorii handicapowej. Nagrodą główną dla zwycięzców wrześniowego finału jest wyjazd na tygodniowy turniej zagraniczny do hotelu Gloria Serenity w Turcji.

Poza tym, uczestnicy rywalizowali także na dołkach konkursowych, których zwycięzcami zostali:

 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Pań: Agnieszka Lorens Kozakiewicz z wynikiem 357 cm
 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Panów: Andrzej Pasierski, z wynikiem 339 cm
 • Erga Caffe Nearest to the Pin: Dariusz Libera z wynikiem 130 cm
 • Nutribullet Nearest to the Pin: Adam Bednarczuk z wynikiem 228 cm
 • Browar Anders SYCone Longest Drive: Marianna Duczmal

W grupie zawodników o najniższych handicapach (0-10) z dość pewną przewagą trzech uderzeń zwyciężył Paweł Purgal (72 uderzenia). Podium uzupełnili Marianna Duczmal (75 uderzeń) oraz Ireneusz Sęk (77 uderzeń) – zdobywca najniższego wyniku dnia w klasyfikacji wyników brutto – 79 uderzenia.

Z dużo bardziej zaciętą rywalizacją mieliśmy do czynienia w kolejnej grupie HCP – 10,1-15, w której o zwycięstwie decydował countback! Ostatecznie wygrał w niej Kazimierz Ceglewski, wyprzedzając w ten sposób Agnieszkę Lorens Kozakiewicz (po 71 uderzeń). Trzecie miejsce zdobył Robert Woźniak.

Grupa 15,1-20 zakończyła się kolejnym remisem w walce o pierwsze miejsce. Dzięki lepszemu wynikowi na drugiej „dziewiątce”, zwycięstwo powędrowało do Pawła Czarnuszewicza (72 uderzenia). Drugie miejsce zajął Tomasz Sielicki. Jeszcze większe emocje towarzyszyły walce o ostatnie miejsce na podium, w której aż 4 uczestników zakończyło zmagania z wynikiem 74 uderzeń. Ostatecznie statuetka za trzecie miejsce przypadła Alicji Wałaszewskiej-Kempie.

W grupie HCP 20,1-25 Klubowicze Kalinowych Pól okazali się być najmniej gościnni dla przyjezdnych zawodników. Ich łupem padły wszystkie miejsca na podium, na którym stanęli Marcin Mazurek (65 uderzeń), Paweł Gajda (68 uderzeń), Jakub Pawłowski (71 uderzeń).

Grupę 25,1-36 wygrał Jacek Pieńczak (67 uderzeń) z jednym uderzeniem przewagi nad Piotrem Jarzębskim. Na trzecim miejscu uplasował się także Tomasz Lisikiewicz (72 uderzenia).

Ostatecznie miejsca na podium zajęli:

Trzecie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 72 uderzeń netto zajął Tomasz Lisikiewicz
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 71 uderzeń netto zajął Jakub Popławski
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 74 uderzeń zajęła Alicja Wałaszewska-Kempa
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 72 uderzeń zajął Robert Woźniak
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 77 uderzeń zajął Ireneusz Sęk

Drugie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 68 uderzeń netto zajął Piotr Jastrzębski
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 68 uderzeń zajął Paweł Gajda
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 72 uderzeń zajął Tomasz Sielicki
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 71 uderzeń zajęła Agnieszka Lorens-Kozakiewicz
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 75 uderzeń zajęła Marianna Duczmal

Pierwsze miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 67 uderzeń netto zajął Jacek Pieńczak
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 65 uderzeń zajął Marcin Mazurek
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 72 uderzeń zajął Paweł Czarnuszewicz
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 71 uderzeń zajął Kazimierz Ceglewski
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 72 uderzeń zajął Paweł Purgal

Wyróżnienie za najlepszy wynik brutto: Ireneusz Sęk – 79 uderzeń.

Pełne wyniki dostępne są >>>TUTAJ<<<. Gratulujemy!

Chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom za zaangażowanie w Polish Masters, bez których nie bylibyśmy w stanie organizować turniejów na takim samym poziomie.

Już piąty rok z rzędu Partnerem Polish Masters jest BNP Paribas Wealth Managment. W tym roku do partnerów dołączyła także grupa zupełnie nowych firm!

Energię Mastersom dostarczają w tym roku marki Red Bull oraz OSHEE eatyx. O statuetki dla najlepszych zawodników zadbała z kolei marka Stegu.

Dziękujemy fundatorom nagród na dołkach konkursowych i nagród głównych: markom Dr Irena Eris, Nutribullet, Winnica L’opera oraz Browar Anders, a także pozostałym Partnerom: Golf Team, Travel & Action, System 3E, GetResponse, GEFU oraz Golf-Booking.com
Medialnie wspiera nas największy magazyn golfowy w kraju Golf&Roll.

Wszystkim Mastersom dziękujemy za udział w turnieju. Już teraz zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się 21.07 w Mazury Golf & Country Club. Link do zapisów: https://www.golf-booking.com/zapisy/polish-masters-2024

Do zobaczenia na polu!

Autor:

Polish Masters