Turniej golfowy Polish Masters na polu Sand Valley w Pasłęku

Sand Valley. Informacje o turnieju Polish Masters i lista uczestników

Mastersi, przed nami eliminacje na przepięknym i niezwykle gościnnym polu Sand Valley.  Poniżej znajdziecie garść najważniejszych informacji oraz listę uczestników.  

 • Starty i czas gry

1 sierpnia – z tee 1 od godziny 09:00  (Tee Times zostaną ogłoszone 31.07 około godz. 16:00)
2 sierpnia – z tee 1 od godziny 09:00  

Tee time będą wysyłane mailem oraz opublikowane na naszej stronie

 • Planowany czas gry: 5h

 • Limity:

Maksymalna liczba uczestników: 80 osób,
Minimalny wiek: 24 lata,
Maksymalny HCP gry = 36, zawodnicy z HCP wyższym grają z HCP gry =36,
Aby wziąć udział w turnieju, wymagany jest aktywny HCP. Osoby nie posiadającego aktywnego HCP grają z HCP = 0. W wypadku gdy gracz prowadzi HCP w związku innym niż PZG konieczne jest przesłanie lub okazanie na turnieju aktualnego potwierdzenia HCP.

 • Starty z tee:
  kobiety: czerwone
  mężczyźni: żółte

 • Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna (z której można zakwalifikować się do finału) prowadzona jest w formacie strokeplay netto na 18. dołkach w następujących kategoriach handicapowych:
[0-10]
[10,1-15]
[15,1-20]
[20,1-25]
[25,1-36]

MAXIMUM SCORE

Maximum Score – format stroke play, w którym wynik brutto gracza został ograniczony do maksymalnej liczby uderzeń na dołku do par +5, tj. na dołku par 3 do 8; par 4 do 9 i par 5 do 10. W przypadku osiągnięcia takiego wyniku gracz jest zobowiązany do podniesienia piłki i zapisania wyniku MAXIMUM SCORE lub zostawienia pustego miejsca.

 • Ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID 19 dla Waszego bezpieczeństwa prosimy o zachowanie społecznego dystansu oraz przestrzeganie zasad związanych z uprawieniem gry w golfa w tym szczególnym czasie, które opisane będą w regułach lokalnych.

 • Dokumenty turniejowe online
  Reguły lokalne, pin position oraz pace of play (czyli popularna czasówka) będą
  do pobrania także na stronie www.polishmasters.pl w aktualności dotyczącej danego turnieju. Powyższe dokumenty dostępne będą także w formie papierowej na startach jednak ze względu na bezpieczeństwo udostępniliśmy je również online.

Komitet turniejowy dopuszcza używanie telefonów komórkowych w celu sprawdzania reguł lokalnych, pin position oraz pace of play czy zapisywania wyników jak i kontaktu z sędzią.

 • Zapisywanie wyników

Gracze samodzielnie zapisują swoje wyniki na dołkach na swojej karcie wyników oraz wyniki osoby, którą markują. Gracz po rundzie potwierdza (wystarczy ustnie) wyniki współgraczy podczas zdawania score cardy i przekazania wyników ustnie komitetowi turniejowemu.

 • Flagi

Podczas rundy golfowej w dołkach umieszczone są flagi. W żadnym momencie nie jest zalecane wyjmowanie flagi z dołka.

 • Nagrody

Nagrodami rzeczowymi uhonorowane zostaną 3 najlepsze wyniki netto w każdej z pięciu grup HCP oraz zwycięzcy dołków konkursowych.

W tym roku aż 5 zwycięzców każdej z kategorii HCP w klasyfikacji generalnej netto otrzyma prawo startu w turnieju finałowym. Automatyczna kwalifikację do finału mają również osoby, które uzyskały rezultat równy z wynikami zwycięskimi w swojej grupie HCP. Jeśli wśród zwycięzców znajduje się osoba, która już wcześniej zapewniła sobie prawo startu w finale, prawo startu przechodzi na kolejną osobę. Dodatkowo na polu przeprowadzone zostaną konkursy: Longest Drive i Nearest to the Pin.

Finał turnieju Polish Masters odbędzie się w dniach 25-27 września na dwóch podwarszawskich polach: First Warsaw Golf&CC oraz Sobienie Królewskie Golf&CC. Po dwóch dniach nastąpi cut, a ostatnia runda będzie miała miejsce na First Warsaw Golf&CC.

 • Regulamin turnieju znajduje się w zakładce Regulamin.

 • Harmonogram zawodów:

1 sierpnia

08:00 – 10:00 Rejestracja zawodników

09:00 – 10:30 Starty 1. rundy turnieju Polish Masters

14:00 – 15:30 Catering w domku klubowym

15:00               Otwarty bar Ballantine’s

15:30               Konkurs przy domku klubowym

16:00               Rozdanie nagród za dołki konkursowe

2 sierpnia

09:00 – 10:30 Start 2. rundy turnieju Polish Masters

14:00 – 15:30 Catering w domku klubowym
16:00               Rozdanie nagród 

 • Kontakty:
  Dyrektor turnieju:
  Anna Maliszewska, tel. 510 066 459.
  Sędzia turnieju: Krzysztof Pulsakowski, tel. 509 725 801.

Lista uczestników znajduje się w pliku PDF pod tym linkiem >>