Turniej golfa Audi Polish Masters na polu Toya Golf [RELACJA] - Polish Masters 2024
Turniej golfa Audi Polish Masters na polu Toya Golf [RELACJA]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Turniej golfa Audi Polish Masters na polu Toya Golf [RELACJA]

Turniej golfa na polu Toya Golf pod Wrocławiem był ostatnim, z którego można było w tym sezonie awansować do finału. Tym samym zakończyły się eliminacje Audi Polish Masters 2021. Przed nami już tylko korona Mastersów.

Ponad 100 golfistek i golfistów stanęło w sobotę do rywalizacji na polu Toya Golf. Pogoda dopisała i w trakcie turnieju nad Mastersami nieprzerwanie świeciło słońce.

Szanse na awans

Uczestnicy niezłomnie walczyli o to, żeby zdobyć miejsce na podium. To gwarantowało, że zakwalifikują się do wielkiego finału, który rozegramy pod koniec września.

Na szczęście w Audi Polish Masters szans na awans do finału jest więcej. Kwalifikację otrzymują również osoby z miejsca czwartego, piątego oraz osoby z wynikiem równym miejscu piątemu – w każdej z pięciu grup HCP.

Dodatkowo zwycięzcy dwóch innych kategorii – najlepsza kobieta netto oraz najlepszy wynik brutto – otrzymują awans. W tym sezonie dzięki naszemu sponsorowi tytularnemu, marce Audi, odbywały się losowania dzikich kart, które gwarantowały udział w finale.

Kto zwyciężył na polu Toya Golf? Zacznijmy od dołków konkursowych.

Nagrody zostały tutaj prawie po równo podzielone na reprezentacje kobiet i mężczyzn. Monika Krawczyńska może pochwalić się najdalszymi uderzeniami w Audi Longest Drive oraz BNP Paribas Longest Drive w kategorii kobiet. Agnieszka Jakubowska zdobyła nagrodę w Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród kobiet.

Jerzy Dudek triumfował w De Sabor Longest Drive, a Tomasz Gryglewski w Castilio do Canena Nearest to the Pin. W BNP Paribas Longest Drive wśród mężczyzn zwyciężył Zdzisław Wolny, a w tej samej kategorii w Dr Irena Eris Nearest to the Pin nagrodę zdobył Łukasz Wargala.

Wspinaczka na podium

Przejdźmy do turniejowej rywalizacji o podium, która miejscami była bardzo zacięta, jak np. w kategorii 25-20,1 HCP.

To tutaj Jarosław Zieliński i Arkadiusz Nowak walczyli do ostatniego dołka, kończąc z wynikami 74 uderzeń netto. O miejscu i tak musiał zadecydować countback i ostatecznie trzecie zajął Jarosław Zieliński, a Arkadiusz Nowak wspiął się miejsce na drugie. Obu golfistów zdecydowanie wyprzedził Tadeusz Winkowski, który zakończył rywalizację na pierwszym miejscu z wynikiem 70 uderzeń netto.

Gorąco było również w kategorii 20-15,1 HCP. Krzysztof Kolasiński z wynikiem 71 uderzeń netto zajął trzecie miejsce. Natomiast emocje podgrzewała rywalizacja o miejsce pierwsze. Sebastian Drzewiecki oraz Jacek Lorych zeszli z pola z wynikiem 68 uderzeń netto i dopiero countback zadecydował o triumfie pierwszego z nich.

Warto zwrócić uwagę na najniższą kategorię 10-0 HCP. Bezwzględnie wygrał tu Andrzej Dec, który osiągnął 69 uderzeń netto. Z kolei o miejsce drugie walczyli Erwina Kolasińska i Jacek Uchański. Oboje zakończyli z wynikiem po 71 uderzeń netto, ale countback dał przewagę Erwinie Kolasińskiej, która ostatecznie zajęła drugie miejsce na podium.

W sobotę odbyło się losowanie dzikiej karty, która daje przepustkę do finału Audi Polish Masters. Losowanie odbyło się wśród osób, które wzięły udział w jazdach testowych samochodami Audi. Szczęśliwcem okazał się Tomasz Gryglewski.

Dziękujemy za wsparcie sponsorom i partnerom, dzięki którym organizujemy turniej i zapewniamy uczestnikom sportowe emocje oraz nagrody. W rozgrywkach towarzyszyli nam: Audi, BNP Paribas Wealth Management, Dr Irena Eris, GolfTeam, DeSabor, Castillo De Canena, Borjomi, Biorsel, GetResponse oraz Golf Booking. Dziękujemy za wsparcie medialne magazynowi Golf&Roll oraz serwisowi TopGolf.pl

w 10-0 z wynikiem 69 uderzeń zajął Andrzej Dec

To był ostatni turniej eliminacyjny Audi Polish Masters 2021. Osoby, które zakwalifikowały się do finału, mogą rezerwować miejsce na turniej ukoronowania sezonu. Rezerwuj miejsce >>