Turniej golfowy Polish Masters na polu Sand Valley [relacja] - Polish Masters 2024
Turniej golfowy Polish Masters na polu Sand Valley [relacja]

Turniej golfowy Polish Masters na polu Sand Valley [relacja]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Turniej golfowy Polish Masters na polu Sand Valley [relacja]

Turniej golfowy Polish Masters na polu Sand Valley [relacja]

To były szóste w tym sezonie eliminacje Polish Masters, a ostatnie z serii dwudniowych. Pole golfowe Sand Valley było znakomicie przygotowane i gościnnie przyjęło Mastersów. Zagrali z nami m.in. były bramkarz reprezentacji kraju Jerzy Dudek i Wojtek “Lajan” Witczak z zespołu Afromental.

Przez cały weekend dopisywała nam pogoda, dzięki czemu Mastersi mogli rywalizować ze sobą w sprzyjających warunkach. Końcowe wyniki raczej nie pozostawiają wątpliwości co do zwycięstwa. 

W najniższej kategorii 0-10 HCP przeciwników zdeklasował Wiesław Smalarz, który zakończył turniej z wynikiem 149 uderzeń netto. Drugie miejsce z wynikiem 156 uderzeń zajął Maciej Paprocki, a dwa uderzenia więcej i trzecie miejsce zdobył Wojciech Hallmann.

W kategorii 10,1-15 HCP oo miejscach na podium decydował jeden punkt. Najlepszy okazał się Marek Ciecióra, który zakończył turniej z wynikiem 151 uderzeń. Drugi był Davig Craig (152 uderzenia), a trzeci Artur Sarnecki (153 uderzenia).

W kategorii 15,1-20 HCP różnice w wynikach są już znacznie większe. Wygrał Piotr Olejniczak, który może się pochwalić 145 uderzeniami netto. Drugi w tej kategorii Jarosław Grzesik potrzebował o 12 uderzeń więcej do zakończenia turnieju, a trzeci Jacek Laskowski – 160 uderzeń.

Największe emocje przyniosła rywalizacja w kategorii 20,1-25 HCP. Co prawda zdecydowanie wygrał tu Marcin Kłosiński z wynikiem 150 uderzeń, ale zacięta walka toczyła się o drugie i trzecie miejsce. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował countback. Z wynikiem 155 uderzeń turniej zakończyli Michał Pflinger i Andrzej Łukaszewicz, przy czym drugie miejsce zajął ten pierwszy, a trzecie drugi golfista. 

Kategorię 25,1-36 HCP zdominował Andrzej Malingowski, który z wynikiem 131 uderzeń netto zajął pierwsze miejsce. Drugie miejsce należy do Łukasza Wójcika (137 uderzeń), a trzecie do Jacka Wronkowskiego (141 uderzeń).

W turnieju na Sand Valley uczestniczył Jerzy Dudek. Były bramkarz reprezentacji, a dzisiaj wielki miłośnik golfa z niskim handicapem zajął czwarte miejsce w swojej kategorii i zakwalifikował się do finału. 

Wieloletni przyjaciel turnieju Wojtek “Lajan” Witczak zagrał w pierwszej rundzie, natomiast nie mógł wystąpić w drugiej, bo wyjeżdżał, i tym razem nie dokończył meczu.

Podczas turnieju odbywały się również konkursy na dołkach sponsorskich, a po pierwszej rundzie dodatkowo konkurs puttowania. Tutaj dwóch golfistów – Jarosław Grzesik i Maciej Paprocki – grało niezwykle równo i zakończyło zwycięstwem ex aequo. 

Na dołku BNP Paribas Longest Drive wśród pań zwyciężyła Sabina Pilarska, a wśród panów Maciej Królak, który zdobył nagrodę także na dołku Ballantine’s Longest Drive. 

W Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród panów zwyciężył Gilbert Heith. W konkursie De Sabor Nearest to the Pin triumfował Marcin Kłosiński. Dołek konkursowy Golf Team hole in one pozostał bez zwycięzcy.

Wyniki wszystkich zawodników znajdują się pod tym linkiem >> 

Kolejny turniej Polish Masters odbędzie się w dniach 22 sierpnia na polu First Warsaw Golf. Ten turniej cieszy się ogromną popularnością, zostało już tylko kilka miejsc. Chcesz zagrać?

Rezerwuj miejsce >>

Konkurs dodatkowy na puttingu:

Ex aequo zwyciężyli Jarosław Grzesik oraz Maciej Paprocki 

Dołki konkursowe – wyniki:

BNP Paribas Longest Drive wśród Pań zwyciężyła Sabina Pilarska

BNP Paribas Longest Drive wśród Panów zwyciężył Maciej Królak 

GolfTeam Hole in One – brak zwycięzcy

Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Pań – niestety nikt się nie wpisał, dlatego brak zwyciężczyni

Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Panów zwyciężył Gilbert Heith

Ballantine’s Longest Drive zwyciężył Maciej Królak

De Sabor Nearest to the Pin zwyciężył Marcin Kłosiński

W tym roku prawo startu w finale ma 5 zwycięzców każdej z 5 grup HCP oraz osoby, które uzyskały wynik równy z miejscem 5. Nagrodami rzeczowymi nagradzane są jednak tylko trzy pierwsze miejsca z każdej kategorii. 

Zwycięzcy:

Trzecie miejsce

w 25,1-36 z wynikiem 141 uderzeń zajął Jacek Wronkowski 

w 20,1-25 z wynikiem 155 uderzeń zajął Andrzej Łukaszewicz 

w 15,1-20 z wynikiem 160 uderzeń zajął Jacek Laskowski 

w 10,1-15 z wynikiem 153 uderzenia zajął Artur Sarnecki 

w 0-10 z wynikiem 158 uderzeń zajął Wojciech Hallmann 

Drugie miejsce

w 25,1-36 z wynikiem 137 uderzeń zajął Łukasz Wójcik 

w 20,1-25 z wynikiem 155 uderzeń zajął Michał Pflinger 

w 15,1-20 z wynikiem 157 uderzeń zajął Jarosław Grzesik 

w 10,1-15 z wynikiem 152 uderzenia zajął Davig Craig 

w 0-10 z wynikiem 156 uderzeń zajął Maciej Paprocki 

Pierwsze miejsce

w 25,1-36 z wynikiem 131 uderzeń zajął Andrzej Malingowski 

w 20,1-25 z wynikiem 150 uderzeń zajął Marcin Kłosiński 

w 15,1-20 z wynikiem 145 uderzeń zajął Piotr Olejniczak 

w 10,1-15 z wynikiem 151 uderzeń zajął Marek Ciecióra w 0-10 z wynikiem 149 uderzeń zajął Wiesław Smalarz

Autor:

PM