Wystartowaliśmy! Santander Polish Masters na Kalinowych Polach [relacja]

Wystartowaliśmy! Santander Polish Masters na Kalinowych Polach [relacja]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Wystartowaliśmy! Santander Polish Masters na Kalinowych Polach [relacja]

Wystartowaliśmy! Santander Polish Masters na Kalinowych Polach [relacja]

W sobotę rozegraliśmy pierwszy turniej eliminacyjny cyklu. Santander Polish Masters na Kalinowych Polach przyciągnął ponad 100 golfistów, w tym byłego piłkarza reprezentacji Polski Tomka Iwana. Turniej inaugurujący sezon wypadł znakomicie.

Pierwszy turniej w sezonie 2019 potwierdził ogromną popularność cyklu Santander Polish Masters. Wśród ponad 100 zawodników znalazły się także znane twarze. W turnieju zagrał Tomek Iwan, były reprezentant kraju w piłce nożnej, oraz satyryk, muzyk i tekściarz Rafał Bryndal. Obaj są tegorocznymi ambasadorami Santander Polish Masters.

– Ruszył najlepszy amatorski turniej golfa w Polsce. To nowa odsłona Polish Masters i chyba wszyscy golfiści się cieszą, że cykl jest kontynuowany – mówił Tomek Iwan po turnieju na Kalinowych Polach. – Grało się bardzo przyjemnie, choć może nie do końca jestem zadowolony ze swojego wyniku. W kolejnych turniejach pójdzie mi lepiej, tak by godnie reprezentować Santander Polish Masters jako ambasador turnieju.

Mimo porannego deszczu, pogoda dopisała golfistom. Było umiarkowanie ciepło, grało się przyjemnie i bez przeszkód. Z jednego powodu turniej może przejść do historii całego cyklu.

Zaledwie turniej wystartował, a jeden z golfistów dokonał niemal niemożliwego. Marek Aleksandrowicz na drugim rozgrywanym przez siebie dołku trafił hole in one, czyli wbił piłeczkę do dołka jednym uderzeniem! To był jego pierwszy turniejowy hole in one w życiu. Większości golfistów ta sztuka nie uda się nigdy. W ten sposób jako pierwszy z Mastersów zagwarantował sobie wyjazd na zagraniczny turniej naszego cyklu.

Santander Bank Polska od 2019 kontynuuje popularny cykl turniejów golfowych Polish Masters. To prawdopodobnie największa seria zawodów golfowych dla amatorów w Polsce.

– Jako nowy sponsor chcemy zapewnić w tym sezonie, i mamy nadzieję, że również w kolejnych, #więcejgolfa i #więcejmożliwości. Już teraz dodajemy do harmonogramu zawodów jeszcze jedno pole. Po raz pierwszy w historii rozegramy więc aż 11 turniejów eliminacyjnych. Dodatkowy turniej odbędzie się 7 lipca na polu Amber Baltic w Międzyzdrojach – mówi Agnieszka Glińska-Pytlarz z Santander Bank Polska.

Zawody rozgrywane były w formacie strokeplay netto (maximum score) w pięciu kategoriach handicapowych: [0-10], [10,1-15], [15,1-20], [20,1-25], [25,1-36] oraz w kategorii stroke play brutto (grupa hcp 0-10) bez klasyfikacji do finału.

Trzy najlepsze wyniki z pięciu grup HCP uzyskują kwalifikację do finału. Prawo startu mają również osoby, które uzyskały wynik równy z miejscem trzecim.

Dołki konkursowe:

Golf Booking Hole in One: Marek Aleksandrowicz, nagroda: wyjazd zagraniczny na Santander Polish Masters

GolfTeam Hole in One: brak zwycięzcy

Santander Longest Drive: Filip Czernicki

Balantiness Longest Drive: Amanda Majsterek

Wielkie Wina Nearest to the Pin: Andrzej Łukaszewicz z wynikiem 6,68 m

Wyniki klasyfikacji głównej:

Najlepszy wynik stroke play brutto – 77 uderzeń – Amanda Majsterek

Najlepsza kobieta stroke play netto z wynikiem – 74 uderzeń netto – Amanda Majsterek

Trzecie miejsce

w 25,1-36 z wynikiem 70 uderzeń netto zajął Marcin Gładysiak

w 25-20,1 z wynikiem 72 uderzeń zajął Mariusz Skwara

w 20-15,1 z wynikiem 69 uderzeń zajął Adam Górko

w 15-10,1 z wynikiem 73 uderzeń zajął Ryszard Rzęsa

w 10- 0 z w wynikiem 74 uderzeń zajął Przemysław Hałas

Drugie miejsce

w 25,1-36 z wynikiem 67 uderzeń netto zajął Gerald Voss

w 25-20,1 z wynikiem 70 uderzeń zajął Zdzisław Karczewicz

w 20-15,1 z wynikiem 64 uderzeń zajął Piotr Klimko

w 15-10,1 z wynikiem 72 uderzeń zajął Jacek Chyziak

w 10- 0 z w wynikiem 74 uderzeń zajęła Amanda Majsterek

Pierwsze miejsce

w 25,1-36 z wynikiem … 66 uderzeń netto zajął Adrian Kasperczak

w 25-20,1 z wynikiem 70 uderzeń zajął Andrzej Rybicki countback

w 20-15,1 z wynikiem 63 uderzeń zajął Jacek Podkowa

w 15-10,1 z wynikiem 64 uderzeń zajął Andrzej Trofimczyk

w 10- 0 z w wynikiem 68 uderzeń zajął Marek Garboliński

Kolejny turniej 12 maja – Gradi Golf Club.

Autor:

PM