Zagraniczny turniej na Cyprze rozstrzygnięty – [RELACJA Z WYJAZDU]

Zagraniczny turniej na Cyprze rozstrzygnięty – [RELACJA Z WYJAZDU]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Bez kategorii > Edycja 2023 > Zagraniczny turniej na Cyprze rozstrzygnięty – [RELACJA Z WYJAZDU]

Zagraniczny turniej na Cyprze rozstrzygnięty – [RELACJA Z WYJAZDU]

https://polishmasters.pl/zagraniczny-turniej-na-cyprze-rozstrzygniety-relacja-z-wyjazdu/

Po dwóch dniach rywalizacji na dwóch cypryjskich polach golfowych – Aphrodite Hills Golf Course i Secret Valley Golf Course – poznaliśmy zwycięzców 3 kategorii handicapowych oraz pierwszych zakwalifikowanych do tegorocznego, wrześniowego finału.

To był wymarzony, zagraniczny finał. 7 dni słońca, piękne widoki i dwa świetnie przygotowane pola. Jedno z pól – Aphrodite Hills przygotowywało się na turniej PGA, który rozpoczynał się dzień po naszej turniejowej rundzie, co spowodowało, że warunki na tym polu były bardzo wymagające a greeny wyjątkowo szybkie. Turniej rozegraliśmy jak zwykle w formacie stroke play netto, tym razem w 3 kategoriach handicapowych.

Zwycięzcy turnieju zagranicznego

Po rozgrywkach, które trwały przez dwa dni i były poprzedzone dwoma rundami treningowymi poznaliśmy zwycięzców w trzech kategoriach handicapowych.

W kategorii hcp 22,1-36, trzecie miejsce z wynikiem 158 uderzeń netto po dwóch dniach zajęła Wiesława Malendowicz. Drugie miejsce przypadło Robertowi Winiarskiemu (150 uderzeń). Jednak absolutnym triumfatorem tej kategorii został Mieczysław Piwowar, który osiągnął imponujący wynik 143 uderzeń netto po dwóch dniach gry.

W kategorii hcp 15,1-22, podium należało do Krystyny Sitek, która z wynikiem 155 uderzeń netto zajęla 3 miejsce w swojej grupie. Na drugim miejscu znalazł się Sławomir Arabczyk z wynikiem o 4 uderzenia niższym. Natomiast pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Tomasz Rek, który uzyskując wynik 147 uderzeń netto.

W najniższej kategorii hcp 0-15, rywalizacja była równie zacięta. Ostatecznie trzecie miejsce zajęła Oksana Sobolewska (167 uderzeń), na drugim miejscu znalazł się Bogdan Wnuk z wynikiem 158 uderzeń netto, a zwycięzcą tej kategorii okazał się Leszek Bać, który osiągnął wynik 149 uderzeń netto.

Dodatkowo szczególna uwaga i ponowne gratulacje należą się naszemu najmłodszemu uczestnikowi – Dawidowi Wróblowi, który z racji swojego wieku nie mógł być brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej, a uzyskał najlepszy wynik w swojej kategorii hcp (0-15) – 145 uderzeń netto.

Awans do tegorocznego finału

Oprócz nagród rzeczowych, które otrzymali zwycięzcy 3 pierwszych miejsc, 6 osób z każdej kategorii handicapowej otrzymało awans do tegorocznego finału. Z tymi osobami zobaczymy się we wrześniu na finale Polish Masters 2024!

Dołki konkursowe dzięki Partnerowi MarketVita

Dzięki naszemu sponsorowi, firmie Marketvita, nagrody wręczane były nie tylko za wyniki netto, ale także za osiągnięcia w konkursach dodatkowych, takich jak Longest Drive czy Nearest to the pin.

W konkursie Longest Drive zwyciężyli: Oksana Sobolewska wśród Pań oraz Filip Kopryk wśród Panów. Najbliższej dołka (135 cm) była Alicja Siwiec oraz Sławomir Arabczyk (175 cm).

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy uczestnikom za udział. Już teraz zapraszamy do udziału w tegorocznych eliminacjach Polish Masters, których harmonogram opublikujemy już niebawem – stay tuned!

Dziękujemy również naszemu partnerowi Travel&Action, który ufundował nagrody dla zwycięzców cyklu Polish Masters 2023 i dzięki któremu mogliśmy się spotkać na Cyprze w takim gronie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie polish-masters-aphrodite-hills-1024x422.jpeg
Autor:

PM