Mastersi wrócili do gry! - Relacja z I eliminacji Polish Masters 2024
Mastersi wrócili do gry! – Relacja z pierwszej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

Mastersi wrócili do gry! – Relacja z pierwszej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

Polish Masters 2024 > Aktualności > Bez kategorii > Edycja 2023 > Mastersi wrócili do gry! – Relacja z pierwszej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

Mastersi wrócili do gry! – Relacja z pierwszej rundy eliminacyjnej Polish Masters 2024

https://polishmasters.pl/mastersi-wrocili-do-gry-relacja-z-i-eliminacji-polish-masters-2024/

Chyba nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej inauguracji sezonu 2024! Aż 112 uczestników pierwszego w tym sezonie turnieju eliminacyjnego Polish Masters przywitała w Sobieniach Królewskich wspaniała – słoneczna i bezwietrzna pogoda.

Najdłuższa w historii turnieju lista rezerwowa dość jednoznacznie potwierdziła nam, że na ten moment czekało wielu golfistów z całego kraju. Poza doskonałą pogodą, zawodnikom towarzyszyła także pełna mobilizacja do osiągniecia jak najlepszych wyników oraz wyborowe nastroje związane z pierwszym „mastersowym” spotkaniem w tym roku.

Przypominamy, że w fazie eliminacyjnej zawodnicy rywalizują o awans do wrocławskiego turnieju finałowego. Awansem premiowanych jest pierwszych sześciu graczy w każdej kategorii handicapowej. Nagrodą główną dla zwycięzców wrześniowego finału jest wyjazd na tygodniowy turniej zagraniczny do hotelu Gloria Serenity w Turcji.

Poza tym, uczestnicy rywalizowali także na dołkach konkursowych, których zwycięzcami zostali:

 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Pań: Agnieszka Małkińska, z wynikiem 887 cm
 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Panów: Mariusz Czerkawski, z wynikiem 151 cm
 • Nutribullet Longest Drive: Mariusz Czerkawski
 • Winnica L’opera Nearest to the Pin: Tadeusz Winkowski, z wynikiem 188 cm
 • Browar Anders SYCone Longest Drive: Michał Bieńkowski
 • WINK Nearest to the Pin: Marek Wudarczyk z wynikiem 68 cm

Poziom rozgrywek zdecydowanie udowadniał, że większość uczestników rozgrzewkę po zimowej przerwie ma za sobą i weszła już w sezon z dużą pewnością siebie. Niesamowitym poziomem zachwycały z pewnością golfistki, które pomimo dużo mniejszej reprezentacji, zajęły aż 6 z 15 miejsc na podium i wygrały aż 3 z 5 grup hcp!

W gronie posiadaczy najniższych „hendikapów” wygrała reprezentantka klubu Legia Golf – Rhea Wiatr, która prezentowała tego dnia wyśmienitą formę, wygrywając swoją grupę aż o 4 uderzenia.

Bardzo wysoki poziom widoczny był w grupie 10,1 – 15. Aż 5 zawodników zameldowała się w punkcie zdawania scorecard z wynikiem poniżej 70. Ostatecznie najlepszą okazała się być przedstawicielka lokalnego klubu – Agnieszka Małkińska.

Bez cienia wątpliwości, zdecydowanie najciekawszą i najbardziej wyrównaną grupą dnia byli zawodnicy z kategorii 15,1 – 20. W najliczniejszej grupie dnia mieliśmy do czynienia z aż ośmioma wynikami poniżej par pola, a o kolejności na całym podium decydował countback wśród graczy z wynikami 64 uderzeń. Ostatecznie zwyciężył w niej Paweł Skoblewski, który wyprzedził w ten sposób Artura Czarneckiego oraz Tomasza Wojaka.

Grupę hcp 20,1-25 zdominowały Panie, które zajęły w niej wszystkie miejsca na podium. Zaledwie jedno uderzenie przewagi zagwarantowało zwycięstwo Wiktorii Pietrzak, która do końca walczyła o nie z Alicją Siwiec. Stawkę TOP3 uzupełniła Marzena Kowalik.

Najlepsze przygotowania do sezonu w trakcie przerwy zimowej w grupie 25,1-36 musiał poczynić Karol Olczak, który w zdecydowany sposób wygrał swoją grupę różnicą aż 5 uderzeń!

Ostatecznie miejsca na podium zajęli:

Trzecie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 70 uderzeń netto zajęła Magdalena Alama-Bertel
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 71 uderzeń netto zajęła Marzena Kowalik
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 64 uderzeń zajął Tomasz Wojak
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 66 uderzeń zajął Grzegorz Czelej
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 71 uderzeń zajął Robert Majchrzak

Drugie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 68 uderzeń netto zajął Jakub Brodewicz
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 69 uderzeń zajęła Alicja Siwiec
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 64 uderzeń zajął Artur Czarnecki
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 65 uderzeń zajął Maciej Fibakiewicz
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 70 uderzeń zajął Jarosław Klicki

Pierwsze miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 63 uderzeń netto zajął Karol Olczak
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 68 uderzeń zajęłą Wiktoria Pietrzak
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 64 uderzeń zajął Paweł Skoblewski
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 63 uderzeń zajęła Agnieszka Małkińska
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 66 uderzeń zajęła Rhea Wiatr

Pełne wyniki dostępne są >>>TUTAJ<<<. Gratulujemy!

Chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom za zaangażowanie w Polish Masters, bez których nie bylibyśmy w stanie organizować turniejów na takim samym poziomie.

Już piąty rok z rzędu Partnerem Polish Masters jest BNP Paribas Wealth Managment. W tym roku do partnerów dołączyła także grupa zupełnie nowych firm!

Energię Mastersom dostarczają w tym roku marki Red Bull oraz OSHEE eatyx. O statuetki dla najlepszych zawodników zadbała z kolei marka Stegu.

Dziękujemy fundatorom nagród na dołkach konkursowych i nagród głównych: markom Dr Irena Eris, Nutribullet, Winnica L’opera oraz Browar Anders, a także pozostałym Partnerom: Golf Team, Travel & Action, System 3E, GetResponse oraz Golf-Booking.com
Medialnie wspiera nas największy magazyn golfowy w kraju Golf&Roll.

Wszystkim Mastersom dziękujemy za udział w turnieju. Już teraz zapraszamy na kolejne eliminacje, które odbędą się na polu Wrocław Golf Club. Link do zapisów: https://www.golf-booking.com/zapisy/polish-masters-2024

Do zobaczenia na polu!

Autor:

Polish Masters