Pogodowy rollercoaster w przedostatnich eliminacjach na Lisiej Polanie [RELACJA]

Pogodowy rollercoaster w przedostatnich eliminacjach na Lisiej Polanie [RELACJA]

Polish Masters 2024 > Aktualności > Aktualności > Pogodowy rollercoaster w przedostatnich eliminacjach na Lisiej Polanie [RELACJA]

Pogodowy rollercoaster w przedostatnich eliminacjach na Lisiej Polanie [RELACJA]

https://polishmasters.pl/pogodowy-rollercoaster-w-przedostatnich-eliminacjach-na-lisiej-polanie-relacja/

Po roku przerwy seria Polish Masters wróciła na znany i lubiany obiekt Klubu Golfowego Lisia Polana. Przedostatnie eliminacje stały pod znakiem skrajnie zróżnicowanej pogody i niesamowitych wyników. Sprawdźmy, komu udało się wygrać dołki konkursowe oraz „zgarnąć” awans od Finału.

Już przed turniejem wszystko wskazywało na to, że może być to dość wymagający dzień. Dla dużej części graczy był to kolejny już występ w tegorocznych eliminacjach, a zatem kolejna szansa na wywalczenie awansu do Finału, w którym pozostało co raz mniej miejsc. Prognozy pogody również nie wprowadzały spokoju – przewidywane były upały z możliwymi intensywnymi burzami. Klimat wyrównywała jednak jak zawsze bardzo przyjacielska i spokojna aura Lisiej Polany.

Początkowo zawody przebiegały w przyjemnym warunkach i golfiści mogli w pełni skupić się na własnej grze. Jednak wraz z każdym upływającym kwadransem wysoka temperatura zaczynała odgrywać co raz większą rolę. Prognozy okazały się być jeszcze skuteczniejsze, gdy nad pole gry zaczęła nadciągać burza. Ze względu na wyładowania i intensywne opady zawody musiały zostać przerwane. Wraz z przedłużającymi się zawodami przed zawodnikami stawało co raz większe wyzwanie powrotu do gry w pełnej gotowości i skupieniu.

Ostatecznie trudne warunki do gry oraz przedłużające się zawody nie przeszkodziły w osiąganiu wyśmienitych wyników. W większości kategorii hcp podium gwarantowały wyniki poniżej 70 uderzeń netto. Mieliśmy także do czynienia z wyjątkowym wynikiem under par pola w klasyfikacji strokeplay brutto!

Na golfistów oraz osoby towarzyszące czekały także upominki oraz jazdy testowe samochodami Porsche przygotowane przez Partnera Motoryzacyjnego wydarzenia – Porsche Centrum Warszawa.

Przypominamy, że w fazie eliminacyjnej zawodnicy rywalizują o awans do wrocławskiego turnieju finałowego. Awansem premiowanych jest pierwszych sześciu graczy w każdej kategorii handicapowej. Nagrodą główną dla zwycięzców wrześniowego finału jest wyjazd na zagraniczny turniej golfowy na Cyprze!

W trakcie turnieju na wszystkich uczestników czekają także dodatkowe atrakcje w formie dołków konkursowych ze specjalnymi nagrodami. W trakcie mazurskiej rundy ich zwycięzcami zostali:

 • Porsche Centrum Warszawa Longest Drive wśród Pań: Erwina Kolasińska
 • Porsche Centrum Warszawa Longest Drive wśród Panów: Robert Majchrzak
 • Tag Heuer Nearest to the pin – Sebastian Łyczba z wynikiem 187 cm
 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Pań: Rhea Wiatr, z wynikiem 689 cm
 • Dr Irena Eris Nearest to the Pin wśród Panów: Tomasz Szoplik, z wynikiem 286 cm
 • Delikatesy DeSabor Longest Drive: Piotr Zamora

Dodatkową kategorią jest w tym roku także Najlepsze Kobieta Netto, której sponsorem jest marka Dr Irena Eris. Jej laureatką została Małgorzata Kozłowska z wynikiem 66 uderzeń.

Ostatecznie miejsca na podium zajęli:

Trzecie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 71 uderzeń netto zajął Dariusz Szorc
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 67 uderzeń netto zajął Tomasz Kalicki
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 68 uderzeń netto zajął Piotr Koenig
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 71 uderzeń netto zajął Włodzimierz Kado
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 69 uderzeń netto zajął Krzysztof Przeździecki

Drugie miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 67 uderzeń netto zajął Andrzej Zazrosiński
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 66 uderzeń netto zajęła Małgorzata Kozłowska
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 66 uderzeń netto zajął Tomasz Stefanowicz
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 71 uderzeń netto zajął Mirosław Newel
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 68 uderzeń netto zajął Tomasz Szoplik

Pierwsze miejsce

 • w grupie 36-25,1 z wynikiem 65 uderzeń netto zajął Carlos Martin
 • w grupie 25-20,1 z wynikiem 66 uderzeń netto zajął Tomasz Gutkowski
 • w grupie 20-15,1 z wynikiem 66 uderzeń netto zajęła Beata Nicgorska
 • w grupie 15-10,1 z wynikiem 68 uderzeń netto zajął Tomasz Kisiel
 • w grupie 10- 0 z wynikiem 68 uderzeń netto zajął Jerzy Bielawski

Pełne wyniki dostępne są >>>TUTAJ<<<. Gratulujemy!

Zwycięzcy 5. rundy eliminacyjnej Polish Masters 2023

Chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom za zaangażowanie w Polish Masters. To dzięki nim udaje nam się organizować najgłośniejszy turniej golfa dla amatorów w Polsce.

Tegorocznym Partnerem Motoryzacyjnym cyklu jest Porsche Inter Auto Polska. Dzięki temu na turnieju w Lisiej Polanie mogliście zobaczyć oraz przetestować najnowsze modele samochodów marki Porsche, które przygotował dla Was Dealer Porsche Centrum Warszawa.

Już czwarty rok z rzędu partnerem turnieju jest BNP Paribas Wealth Managment. W tym roku do partnerów dołączyła również szwajcarska manufaktura zegarmistrzowska Tag Heuer.

Dziękujemy także pozostałym sponsorom: markom Dr Irena ErisGolfTeamBorjomiDeSabor oraz Delikatesy DeSaborTravel and ActionGolf-Booking.com. Medialnie wspiera nas największy magazyn golfowy w kraju Golf&Roll.

Wszystkim Mastersom dziękujemy za udział w turnieju. Do zobaczenia na polu!

Autor:

Polish Masters